Apie mus
Pradžioje
Paskutinis traukinys tarp Varėnos ir Alytaus nuriedėjo prieš 80 metų. Išardyto geležinkelio vietoje, greta nykstančių ir naikinamų istorinių objektų, šiandien vingiuoja keliai, vieškeliai, miško keliai ir dviračių takai. Tačiau kodėl nėra informacijos apie šį  technikos paveldo objektą? Kodėl šalia dviračių tako nėra nė užuominos apie geležinkelio istoriją? Klausimas vis kirbėjo kol tapo atsakymu – interneto svetaine

www.olitaorany.projektas.lt

Svetainė
Joje pasakojame apie Užnemunės geležinkelio atšaką Alytus-Varėna. Istorinės ir šiandieninės fotografijos, antikvariniai daiktai, žmonių prisiminimai, brėžiniai, rekonstrukcijos, aprašai iš įvairių šaltinių saugomi ir sisteminami. Visa tai yra tiesiog istorinis tyrimas ir pasakojimas apie krašto praeitį.

Ką veikiame
Alytaus-Varėnos geležinkelio istorijoje iki šiol galima rasti nemažai baltų dėmių, kurias užpildyti padeda užsakomosios ir tradicinės mūsų organizuojami žygiai pėsčiomis ar dviračiais, fotografijų parodos,  audiovizualiniai projektai (videoseka Steve Reich'o 'Different Trains').
Džiaugiamės, kad šiandien mūsų projektai jau yra tapę savotišku kokybės ženklu.

Kas mes
Dviratininkų mėgėjų kuopelė (Leonas, Deividas, Vėjas, Saulė, Daiva) prie kurios prisijungia daugelis kitų. 2010 m.  iš tiesiog entuziastų tapome juridiniu asmeniu Asociacija "Olita-Orany".

Čia mūsų rekvizitai
Asociacija "Olita-Orany"
Kodas: 302501276
a/s LT78 3500 0100 0773 9229
Lakštingalų g. 5, Alytus, 62233
FB link

Čia mūsų kontaktai
info(at)olitaorany.lt

Kurlink miname?
Buvusio geležinkelio tilto vietoje pastatytas naujas pėsčiųjų ir dviračių tiltas, kuris tampa naujų idėjų ir projektų šaltiniu. Pradedamas projektuoti dviračių takas tarp Alytaus ir Varėnos irgi įkvepia.
Tikime, kad įgyvendinus projektus pavyks išsaugoti ir akcentuoti paveldą, o naujasis tiltas ir dviračių takas su geležinkelio objektais greta išliks įdomus ir vietiniams, ir svečiams.

 

Klausimai, pastabos, pasiūlymai

Rąstą naują informaciją apie geležinkelio Alytus-Varėna objektus, jums kilusius klausimus, pastabas, pasiūlymus prašome siųsti mums:
leonas.zero(at)gmail.com
info(at)olitaorany.lt

Svetainei pavidalą suteikė Leonas Žukauskas

 

Atgalios   |   Į pagr. meniu

 2013 Asociacija "Olita-Orany". Visos teisės saugomos