....


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   

...from Chicago....from Chicago to.....

Sumanėme taip - prieš ir po koncerto aplinką įgarsinti gyvos geležinkelio stoties garsais. Be abejonės šalia Steve Reich'o geriausiai derėtų Čikagoss ar Niujorko stoties šurmulys.... (Klausiusieji Reich'o "Different Trains" tikriausiai pamena: "from Chicago, from Chicago .... to New York.."). Kaip tik tuo metu bičiulis Raimondas Šimkevičius ruošėsi vykti į JAV ir ne kur kitur, o būtent į Čikagą (vėl palankus sutapimas), tai su juo ir sutarėm, kad belaukdamas traukinių šiek tiek pafilmuos ir visa tai įrašęs į DVD laikmeną atsiųs paštu. Taip sutarėm gegužės mėnesio pabaigoje, prieš Raimondui išvykstant anapus Atlanto. Laikas netruko prabėgti. Reti Raimondo e-laiškeliai buvo įdomūs ir truputėlį egzotiški (Amerika!), bet visai ne apie traukinius. Pagaliau neištvėręs parašiau kažką panašaus į: "Raimi, amerikietiškų traukinukų garsų mums prireiks (labai) vėliausiai po savaitės jei ne, tai bus smagu juos turėti kur tai apie kalėdas, Šv. Valentiną arba visai nereikės ...". Kvietimą atsiimti siuntinėlį savo pašto dėžutėje radau jau sekančią dieną ...po koncerto. Kaip išaiškėjo vėliau paketėlis ilgokai keliavo paštu. Situaciją bandėme gelbėti paskubomis Vilniaus gelžkelio stotyje įrašytais garsais, sumontuotais kartu su Steve Reich 'Electric Counterpoints' (ketvirta, gitarinė "Difference trains" dalis, atlikėjas Pat Metheny).

Dabar tumpai apie vaizdo sekos ar, paprasčiau tariant, filmo demonstruoto koncerto metu kūrimą. Vaizdo sekai naudojome trumpas dokumentinių filmukų rastų internete atkarpėles. Paprastai vienai minutei "švarios" vaizdo medžiagos sumontuoti užtrukdavome 5-6 val. (past. - visas kūrinys trunka 27 min.) Antrai "Skirtingų traukinių" (Amerika ir Europa karo metu) daliai įvaizdinti nusprendėme panaudoti fragmentą iš dok. filmo "Hitler, Himler and the end of the reich". Atsitiktinis pavadinimo sutapimas (Steve Reich'o pavardė ir reichas be lietuviškos galūnės rašomi taip pat) suveikė kaip piktas užkeikimas - filmo montavimo programa "nulūžo", ir atstatyti sumontuotą medžiagą pavyko tik po poros dienų. Taigi tas dienas praleidome pakankamai nervingai - iki koncerto buvo telikę gal 12 dienų.

Prieš dešimtmetį išsikrausčius geležinkeliečiams stoties pastatas liko nenaudojamas ir sunyko, peronai apaugo žole, krūmokšniais ir šiukšlėmis. Paskutiniais metais šalia stoties pamėgo leisti savo laisvalaikį taip vadinami grafitų mėgėjai, pastato fasadas buvo galutinai subjaurotas. Mūsų tvarkdarišką misiją (prieš koncertą nusprendėme šiek tiek apsikuopti) "vietiniai" pasitiko visai ne svetingai. Jiems mes buvome "svetimi", įsibrovėliai į jų teritoriją. Jų, "vietinių", reakcija į mūsų pakabintas koncerto afišas buvo pabrėžtinai opoziciška: "... nu ir kas tas Reich'as?, kas do grupsas tas "Difference trains"?...". Rimtesnio konflikto neįvyko. Pasitvarkėme. Po savaitės laukėme atvykstant Kitokio traukinio.

Leonas Žukauskas


...to Alytus....to Alytus .....

Leono Žukausko ir Deivido Pinkevičiaus fotografijos


« Atgalios
   |   Į pagr. meniu

© 2006-2013 Asociacija „Olita_Orany“. Visos teisės saugomos